🎄ADVENTNÝ PURAVIA KALENDÁR je skoro na konci! Otvorili ste už dnešné okienko?
☎️20. - 27. 12. zákaznícka linka v obmedzenej prevádzke. Pre komunikáciu použite prosím e-mail info@puravia.sk.

Starostlivosť o vlasy

Ak hľadáte kvalitné vlasové prípravky pre mužov, ženy, deti aj seniorov, u nás ste správne. Prípravky pre starostlivosť o vlasy vyberajte podľa toho, aké ich máte. Iné sú pre krátke a iné pre dlhé, rovnako aj pre rovné, kučeravé a farbené vlasy.

Či už hľadáte šampóny, kondicionéry, vlasové oleje, séra na vlasy alebo masky na vlasy, máme kozmetiku na vlasy pre každý účel. Nájdete u nás aj prípravky na výživu, rast aj proti padaniu vlasov. Chcete vitamíny? Alebo využiť bylinky a ich pozitívne vplyvy? Hľadáte niečo na ich spevnenie? Pozrite sa bližšie na našu ponuku a nájdete!

Vlasy, ich štruktúra a čo vplýva na ich zdravie a vzhľad

Vlas je druh chlpu, pre ktorý je typické, že rastie na povrchu pokožky v oblasti hlavy. Vlas pozostáva z troch vrstiev a to kortexu, kutikuly a dreni. Kortex tvorí väčšinu vlasu a je zodpovedný za jeho silu. Kutikula je ochranná vrstva okolo vlasu a súčasne je zodpovedná za to, že vlas je elastický a pevný v ťahu. Dreň je jadrom a obsahuje pigmenty.

Samotný rast vlasov je cyklický proces, ktorý má svoje fázy. V prvej ide o fázu rastu, kde vlasový folikul produkuje nový vlas. Po nej nastáva fáza krátkeho obdobia prechodu medzi rastom vlasu a jeho odumieraním, pričom vlasový folikul sa zmenšuje.

V poslednej fáze dochádza k vypadávaniu vlasu a to tak, že vlas oddelí sa od vlasového folikulu. Po tejto fáze prechádza folikul znova do prvej, čiže rastovej.

Rýchlosť rastu vlasov sa líši u každého človeka a je ovplyvnená genetikou, vekom, hormonálnymi zmenami, životným štýlom, jedálničkom aj externými vplyvmi. Všeobecne platí, že u priemerného človeka rastie vlas približne o 1 cm mesačne.

Zdravie vlasov aj vzhľad vlasov je tiež ovplyvnenými rôznymi faktormi. Najčastejšie ide o výživu s dostatkom vitamínov a minerálov, hydratáciu, dedičnosťou, ochranou pred slnkom a vplyvmi počasia, ale aj zdravím pokožky hlavy či používaním rôznych prípravkov, vrátane farieb. Veľkú úlohu samozrejme zohráva aj správna starostlivosť.

Zaujíma vás, ako si správne umývať vlasy, na aké vitamíny sa zamerať alebo ako podporiť rast vlasov? Pokračujte v čítaní druhej časti tohto článku na konci tejto stránky alebo kliknutím tu.

Najpredávanejšie

Stránka 1 z 3 - 28 položiek celkom
Hore
Ďalšie produkty

Ako sa starať o vlasy a ktoré vitamíny im pomáhajú?

Mať zdravé, krásne, pevné a žiarivé vlasy, bez ohľadu na účes, nie je iba vecou kozmetiky. Tak, ako aj pre ostatné oblasti zdravia, dôležité sú dlhodobé vplyvy.

Tu je niekoľko zásad, opatrení a možností, ako na to:

Správne umývanie: Umývať vlasy by ste si mali ideálne 2 krát týždenne, závisí to ale aj od ich dĺžky, účesu a prostredia, v ktorom sa pohybujete. Nezabúdajte na dvojité šampónovanie – prvé na odstránenie nečistôt nachystaných na vlasoch a druhé na dočistenie. Potom aplikujte vyživujúcu masku a nakoniec rozčesávajte s kondicionérom.

Pozor na sušenie: Pokiaľ chcete, aby vlasy vyzerali zdravo a sviežo, nedrhnite ich pri vysúšaní bežnou froté osuškou. Používajte ideálne 100% bavlnené, ktoré z vlasov neberú prebytočnú vlhkosť a jemne vodu z vlasov vytláčajte. Na vysušenie pokožky hlavy použite fén nastavený na nižšiu teplotu a ideálne použite sprej s termoochranou.

Pitný režim a jedálniček: Pre zdravé a krásne vlasy je tiež dôležitá vhodná strava a dostatočný príjem tekutín, aby boli vlasy vyživené a hydratované. Zo stravy sa skúste zamerať na potraviny bohaté na vitamíny A, B, C a E, železo, zinok a taktiež omega-3 mastné kyseliny. Pite denne priemerne 2-3 litre čistej filtrovanej vody a prispôsobujte množstvo podľa počasia alebo fyzickej aktivity

Minimalizácia negatívnych vplyvov: Prach, nadmerne veľa slnka, vlhkosť, sneženie, ale aj stres či príliš časté farbenie vlasov, to všetko sú negatívne vplyvy, ktoré zhoršujú ich zdravie aj vzhľad. Pokúste sa tieto vplyvy minimalizovať, napríklad v zime nosením čiapky, ktorá vlasy čiastočne pred mrazom ochráni.

Šampóny na vlasy proti lupinám aj na posilnenie

Základom starostlivosti je umývanie vlasov a to s použitím šampónov. Niektoré sú detské, iné sú určené pre dospelých, na podporu rastu, na výživu alebo proti lupinám.

V našej ponuke nájdete rôzne druhy podľa zloženia aj účinku:

Prírodné šampóny: Základom našej ponuky sú prírodné šampóny na vlasy v BIO kvalite. Sú ideálne na starostlivosť o vlasy aj vlasovú pokožku, či už ide o suché, mastné alebo lámavé vlasy. Naše šampóny sú bez SLS, SLES, parabénov a iných rizikových látok.

Šampóny na lupiny: Jedným z najčastejších problémov s vlasmi sú lupiny. To je aj dôvod, prečo u nás nájdete šampóny proti lupinám s prírodným zložením. V ňom sú napríklad praslička, žihľava, kokosový olej a tea tree olej z austrálskeho čajovníka.

Šampóny na citlivú pokožku: Na problematickú pokožku hlavy, citlivú pleť a kožu, ktorá je náchylná na ekzémy či iné problémy, máme špeciálne jemné šampóny. Obsahujú rastlinné výťažky zo žihľavy alebo prasličky a hodia sa aj na farbené vlasy.

Detské šampóny: S bylinkami aj bez nich, na jemnú a citlivú kožu, s aloe vera, harmančekom či extra panenským olivovým olejom, máme detské šampóny aj 2 v 1 gély na sprchovanie. Samozrejme, bez dráždivých látok a v 100 % BIO kvalite.

Na rast a výživu vlasov? Skúste naše oleje a masky na vlasy

Hoci šampóny všeobecne podporujú rast, výživu, hydratáciu a pevnosť vlasov, okrem nich u nás nájdete aj špeciálne oleje na vlasy či masky na vlasy. Aj v tomto prípade sú základom ich zloženia bylinné extrakty a ide o špičkové prírodné prípravky.

Ak ide o masky a oleje, mali by ste vedieť najmä toto:

  • Masky na vlasy sú intenzívne ošetrujúce produkty, ktorých cieľom je dať vlasom aj vlasovej pokožke hlbokú hydratáciu, výživu a osvieženie.
  • V našej ponuke nájdete ako masky napríklad bielý íl, zelený íl či ružový íl, ktoré majú podobu jemného mletého prášku s prospešnými minerálmi. Sú skvelé na prípravu domácej masky a využijete ich rovno aj na tvár.
  • Masky vyberajte podľa typu vlasov a pokožky, iné sú pre pokožku so sklonmi k masteniu a iné pre citlivú, napríklad hypoalergénne, používať by sa mali aspoň raz týždenne.
  • Na suchú pokožku, jej upokojenie aj na posilnenie vlasových vlákien máme tiež elixíry, ktoré sa dajú použiť na styling aj nočný vlasový zábal.
  • Pre zdravie a vzhľad vlasov, na ich zvlhčenie, uhladenie, zjemnenie aj ochranu pred poškodením odporúčame použiť tiež špeciálne oleje na vlasy.
  • Je dôležité vybrať si vhodný olej na vlasy podľa typu vlasov, niektoré sú vhodnejšie pre suché vlasy, zatiaľ čo iné sú určené pre mastné vlasy.
  • Vybrať si môžete napríklad BIO arganový olej, slivkový olej či univerzálny suchý olej s antioxidantmi.

Kondicionéry oplachové aj bezoplachové a séra na podporu rastu

Kondicionéry na vlasy sú určené na použitie po umytí vlasov šampónom. Obsahujú hydratačné zložky, pomáhajú zjemniť a uhladiť hrubé či krehké vlasy, uzatvárajú kutikulu a uľahčujú rozčesávanie. Tiež dokážu vlasy osviežiť, oživiť a samozrejme posilniť.

Veľmi dôležité je preto používať kondicionér na vlasy po každom umytí, pretože práve takáto pravidelnosť môže prispieť k zdravému a krásnemu vzhľadu vlasov. V našej ponuke máme dva základné typy a to štandardný kondicionér s prírodným zložením a bezoplachový kondicionér v spreji, ktorý je vhodný aj pre deti.

Práve bezoplachový kondicionér je ideálny pre deti, vďaka spreji má jednoduchú aplikáciu, je bez silikónov, umelých farbív a vôní. Bez dráždivých a potenciálne škodlivých látok sú aj naše štandardné kondicionéry, ktoré treba opláchnuť.

Tie sú vhodné aj pre jemné vlasy, obsahujú oleje typu slnečnicový či šalviový a rovnako tak rastlinné výťažky, napríklad z levandule alebo rozmarínu. Na podporu rastu potom môžete okrem nich využiť aj špeciálne séra v BIO kvalite. Tie dokážu svojim prírodným zložením zahriať a stimulovať vlasové korienky a podporiť prirodzený rast.